Fatih Dündar

Bayburt ili Taşçılar Köyü’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bayburt Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO), lise öğrenimini Bayburt Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise Celal Bayar Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladı.

Çeşitli seminer ve eğitimlerde bulunarak insan kaynaklarına yönelik önemli projeler gerçekleştirdi. Çalışmaları ve projeleriyle TRT Tv kanallarında ve TRT Radyo programlarında da birçok kez yer buldu.

Şiirlerinde ‘Dündarî’ mahlasını kullanan Dündar, Türk edebiyatına ait şair ve yazarların biyografilerini barındıran Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü’nde ISBN: 978-9944-237-86-4 numarası ile yer aldı.

Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde yazıları ve şiirleri yayınlanan Dündar, İLESAM Bayburt temsilcisi, MESAM üyesi ve Tarihi Çarşılar Federasyonu Bayburt temsilcisidir. Aynı zamanda Bayburt Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Dündar, 2010 yılında kurucusu olduğu (BAYDER) Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği’nin halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Osmanlıca ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kişisel Web Sitesi

Fatih DÜNDAR

Foto Galeri