Derneğimizden Anlamlı Günde Anlamlı Faaliyet

  • 17 Mayıs 2015
Derneğimizden Anlamlı Günde Anlamlı Faaliyet

Kent Ormanında; Miraç Kandiline denk gelen bir günde BAYDER ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklaşa bir faaliyet düzenleyerek fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği |BAYDER| Dernek yönetimimiz ve öğretmenler, Kent Ormanı’nın girişinde Gençlerle birlikte 100 adet yapraklı ağaç fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Bayburt Orman Fidanlık Şefliği’nin destekleriyle gerçekleşen fidan dikimi etkinliğine BAYDER yönetim kurulu, Bayburt Üniversitesi ÜNİBAYDER öğrenci temsilcileri, Bayburt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Fidan dikimini gerçekleştiren dernek yönetimimiz; “Miraç Kandili gibi özel bir günü kutlarken geleceğe güzel bir miras da bırakmak gerektiğini düşündük ve gençlerimize doğa ve ağaç sevgisini kazandırmayı da hedefleyerek bu faaliyetimizi her yıl gerçekleştirerek geleneksel hale getireceğiz.

Biliyoruz ki, 40 kişinin bir saatte havaya verdiği karbondioksiti yetişkin bir çam ağacı 1 saatte oksijene dönüştürür. Bu nedenle her yıl çevremize örnek olarak bu alanda farkındalık oluşturmayı ve geleceğe güzel bir miras bırakmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer vererek Bayburt Belediyesine ve Orman Fidanlık Şefliğine katkılarından dolayı teşekkürlerini belirttiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ