BAYDER Kültür Sohbetleri, 2021-2022 sezon finalini yaptı

  • 14 Haziran 2022
BAYDER Kültür Sohbetleri, 2021-2022 sezon finalini yaptı

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen Kültür Sohbetleri’nin 2021-2022 sezonu finali yapıldı.

‘Gelenekten geleceğe’ sloganıyla kültürel değerleri koruma, yaşama ve gelecek kuşaklara aktarmaya yönelik faaliyetlerini sürdüren Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği, ‘BAYDER Kültür Sohbetleri’ programının 2021-2022 sezonunu tamamladı.

Cuma günleri akşamında BAYDER Kültür Salonu’nda sözlü, yazılı ve folklorik değerlerin yaşatıldığı Kültür Sohbetleri‘nin kapanış programında BAYDER Başkanı Fatih Dündar, bu programları 2014 yılından itibaren haftalık olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

BAYDER Başkanı Dündar, “Derneğimizin en önemli faaliyetlerinden biri olan Kültür Sohbetleri, ülkemizin kültür alanında en uzun soluklu programıdır. Yılda ortalama 38-42 hafta olarak gerçekleştirdiğimiz Kültür Sohbetleri’ni bu sezon pandemi şartları nedeniyle 28 hafta ile tamamlıyoruz. Kültürel değerlerimizi yaşama, yaşatma ve aktarma önceliğimizle gerçekleştirdiğimiz bu programlar, haftalık olarak aldığımız kayıtlar ile de geleceğe bırakabileceğimiz en önemli kaynak ve vesika niteliği taşımaktadır.” ifadelerine yer verdi. Ayrıca Dündar, programa katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Program, şiirler, orta oyunu gösterisi, türküler ve koro türkülerle son buldu.

Programın sonunda Kredi Yurtlar Kurumu Bayburt İl Müdürü Şerif Bayram tarafından Başkan Fatih Dündar‘a BAYDER Bar Ekibi için gömlek takımı hediye edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ