Başkan Memiş’ten Derneğimize Ziyaret

  • 23 Kasım 2014
Başkan Memiş’ten Derneğimize Ziyaret

Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt ve bölgemizin kültürel değerlerinin korunması,  geleneklerimizin yaşatılması adına önemli çalışmalara imza atan derneğimizi ziyaret etti.

Ziyarette Mete Memiş’e Başkan yardımcısı Nesimuttin SELÇUK eşlik etti. Mete MEMİŞ’i  ve heyetini BAYDER Başkanı Fatih Dündar, BAYDER yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri karşıladı.

Dernek Başkanımız Fatih DÜNDAR dernek faaliyetlerini içeren bir brifing sunduktan sonra Bayburt ve kültürü ile ilgili konuları içeren yaklaşık bir saat süren sohbette Mete Memiş, “ Bayburt’taki halk kültürümüzün ve âşıklık geleneğinin, türkülerimizin, hekâtımızın Bayburt’a özgü kültürel varlık ve değerlerimizin tanıtılıp yaşatılması konusunda önemli çalışmaları olan BAYDER ailesi ile tanışmaktan memnuniyetimi ifade etmeliyim. BAYDER’in bir üyesi olduğumu ve faaliyetlerinde her zaman yer alacağımı belirtmek isterim.” dedi.

Mete Memiş ve BAYDER üyeleri Bayburt’un mahalle odaları kültüründen, hekâttan, Kop Savaşının tarihimizdeki yeri ve öneminden konuşarak sohbete devam etti.

Memiş, özellikle Mahalle odalarına, kuşakların kültürlerini aktardığı önemli kültür yapılarımıza sahip çıkıp buralarda etkinlikler yapılması gerektiğini belirttiği sohbetten ve dernek ziyaretinden memnun ayrılırken, en yakın zamanda hekat programı ile BAYDER’in faaliyetlerine katılacağını belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Metin Hacıoğlu dedi ki:

    Mmemleket için ne yapılması gerekiyorsa ilgili kişilerin üzerinedüşen görevi yerine getirmesi gerekli. Güzel bir durum her iki tarafıda tebrik ederim.

BİR YORUM YAZ