BAYDER Kültür Sohbetleri’ne Talat Ülker konuk oldu

  • 02 Ocak 2017
BAYDER Kültür Sohbetleri’ne Talat Ülker konuk oldu

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) tarafından gerçekleştirilen, “BAYDER Kültür Sohbetleri” devam ediyor.

BAYDER tarafından her hafta sonu gerçekleştirilen kültür sohbetlerinin bu haftaki konuğu şair Talat Ülker oldu. BAYDER Kültür Salonunda gerçekleştirilen programa İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, BAYDER Başkanı Fatih Dündar, dernek üyeleri ve ÜNİ BAYDER öğrencileri katıldı.

Ülker, şiir, şiir türleri ve şairlik üzerine bilgi aktardığı toplantıda katılımcılara kendisinin kaleme aldığı şiirlerden okudu.

Ülker, şairin kendisi dışında kimseye zararı olmadığını belirttiği konuşmasında, “Çünkü şair demek huzursuz adam demektir. Kim ki şiir yazmaya uğraşıyor bir sıkıntısı var. Şiirle hemhal olan kişinin bir tarafı çocok, bir tarafı da delidir. İçinde bir çocuk ve deli taşımayan kişilerden de şair çıkar mı orada biraz tereddütlü diye düşünürüm.” dedi.

Şairin yine kelimelerle oynayan bir çocuk, kelimeleri ters düz eden bir deli olduğunu ifade eden Ülker, “Peki çocuk yada deli diye tarif ettiğimiz bu insanlar nasıl oluyor da medeniyet kuruyorlar? Çünkü şiir sadece imge değil aynı zamanda felsefe de demek. İmgenin ve aşıkaneliğin yanında bir hayat felsefesini de tanımlamayan metini ve şiirselliği tartışmalı.” diye konuştu.

Dernek binasındaki program sonunda BAYDER Başkanı Fatih Dündar tarafından Ülker’e çeşitli hediyeler verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ