Kursiyerlerimize ‘bağlama kursu’ sertifikaları verildi

  • 20 Haziran 2019
Kursiyerlerimize ‘bağlama kursu’ sertifikaları verildi

Bayburt Halk Eğitim Merkezi  ve Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) işbirliğiyle açılan ’bağlama kursu’ sona erdi.

Kurs öğretmenliğini Serdar Eslek’in yaptığı eğitimler, BAYDER Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. 180 saatlik eğitimin ardından başarılı kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. 21 kursiyerin katıldığı kursta 12 kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Dündar, ‘Saz Kültürünü Önemsiyoruz’

Türk tarihinde özellikle Kopuz, Saz ve Şaman Davulu’nun kullanıldığını belirten BAYDER Başkanı Fatih Dündar, ” Gelenekten Geleceğe sloganıyla çıktığımız yolda, saz kültürünün yaşatılmasını ve geleceğe aktarılmasını kendimize vazife görüyoruz. Çünkü saz, özellikle 18. yüzyıldan itibaren milletimizin sesi, Anadolu’nun sembolü olmuştur. Keşke Kopuz da günümüze ulaşabilseydi. Bu yüzden sazı daha çok sahiplenmeliyiz daha çok  korumalıyız.” dedi.

Dündar, bağlama kursunu Ekim ayında tekrar başlatacaklarını belirterek, desteklerinden dolayı Bayburt Halk Eğitim Merkezi’ne ve müdür Abdurrahman Algan’a teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ