BAYDER Kültür Sohbetleri, çocukları ağırladı

  • 22 Kasım 2021
BAYDER Kültür Sohbetleri, çocukları ağırladı

BAYDER Kültür Sohbetleri, kapılarını çocuklar için araladı.

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği’nin haftalık olarak düzenlediği kültür sohbetlerinde 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı.

Bayburt Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden kültür sohbetlerine katılan bir grup çocuk doyasıya eğlendi.

Kurum bünyesinde görev yapan eğitimciler Gülşah Ocaklı ve Sefanur Akdağ ile programa katılan çocuklardan Ayşenur Meral ve Mert Keleş 21 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir sunum gerçekleştirdiler.

Meral ve Keleş, Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili bilgi verdikten sonra, Bayburt’ta gerçekleştirdikleri farkındalık eğitimlerine değindiler.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, sunumlarının ardından programa katılan tüm çocuklara dernek yayını olan ‘Şiirin Türküsü’ adlı kitaptan hediye ederek, çocukların günlerini kutladı. Çocukların programa katılmasından dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Dündar, BAYDER Kültür Sohbetleri kapılarının her zaman çocuklara açık olduğunu kaydederek, her hafta Cuma günü yapılan sohbetlere davet etti.

Program Bilgihan Sancar’ın çocuklara özel sergilediği orta oyunları, seslendirilen şiirler, söylenen şarkılar ve koro türküleriyle devam etti.

Kültür sohbetlerinin serbest kürsü bölümünde ise, yakın zamanda hayatını kaybeden şair-yazar Sezai Karakoç üzerine konuşmalar yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ