Derneğimizden huzurevi sakinlerine ‘Yaşlılar Haftası’ programı

  • 21 Mart 2022
Derneğimizden huzurevi sakinlerine ‘Yaşlılar Haftası’ programı

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER), 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Memnune Evsen Huzurevi sakinlerine yönelik bir program düzenledi.

Programda, BAYDER’in gelenekten geleceğe taşıdığı kültür etkinliklerinden örnekler sergilendi.

Huzrevi sakinlerinin görülmeye değer mutlu dakikalar yaşadığı etkinliğe, Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Bayburt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Senem Daştan, Bayburt Memnune Evsen Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Köse, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş ve BAYDER Başkanı Fatih Dündar katıldı.

BAYDER ekibinden İmdat Sancar’ın ‘Kirazoğlu’ hikayesini anlattığı programda, derneğin halk oyunları ekibi, ‘ağız barı’ geleneğinden örnekler sergiledi.

Uğur Dündar ve Murat Deligöz’ün söylediği şarkılarla devam eden program, Bayburt ve yöreden türkülerin koro halinde seslendirilmesi ile son buldu.

Programda yer alan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri de huzurevi sakinlerine günün anısına karanfil takdim etti.

BAYDER Başkanı Fatih Dündar, yaşlılığın kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğuna değindi. Dündar, “Yaşlılar, dün ile bugün arasındaki en önemli bağdır. Bizler de birer yaşlı adayı ve sizlerin birer evladı olarak bugün buradayız. Yaşlılık, birikmiş tecrübe ve yoğunlaşmış duygusal hal demektir. Bu yüzden bizim için çok özelsiniz çok güzelsiniz.” ifadelerine yer vererek tüm yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutladı.

Bayburt Aile ve Soyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümükçü de yaşlıların hayatlarından izler bularak keyifli dakikalar geçirdiği programı düzenleyen BAYDER ekibine teşekkür etti.

BAYDER’in çok önemli bir misyonu üstlendiğine dikkat çeken Gümrükçü, “BAYDER bizi biz yapan değerleri yaşatıyor. Bu kültürün nesiller boyu yaşamasını arzu ediyoruz” dedi.

Günün anısına İl Müdürü Kemal Gümrükçü, BAYDER Başkanı Fatih Dündar’a huzurevi sakinlerinin el emeği ebru çalışmalarından bir tablo hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ